Rouské
Naposledy aktualizováno: 5.3.2019

Místní knihovna Rouské se nachází uprostřed obce v budově Kulturního domu a Obecního úřadu Rouské, v přízemí - pravý vchod.

Pro veřejnost je otevřena

v pondělí od 14,oo do 18,oo

Veřejný internet je poskytován na 2 počítačích.

Jako knihovnice zde pracuje paní Jaroslava Vývodová.

Knihovna disponuje stálým knihovním fondem:1951 svazků a výměnným fondem: asi 240 svazků. Výměna knihovního fondu se uskutečňuje pravidelně 3x v roce (mezi knihovnami střediska Všechovice). Katalog je součástí střediskového on-line katalogu a nejdete jej na:

www.knihovnavsechovice.cz/katalog

Poslední výměna knihovního fondu:  ve středu 26. února 2019.

Seznam cirkulačních knih naleznete zde v záložce "výměnný fond".

Jak můžete vidět ve fotogalerii, naše zařízení knihovny je víceúčelové díky uzamykatelným knižním regálům. Proto se mohou u nás konat i jiné aktivity.

Prostory knihovny jsou využívány jako klubovna pro dětskou skupinu "Rousecká Dráčata" , pro OS klub seniorů, aj. klubovou činnost...

V současné době je knihovna po rekonstrukci, tudíž opět OTEVŘENA!

 

Rekonstrukce byla dokončena 2.března 2009. Slavnostního otevření se zúčastnili dospělí i děti a zahájili její provoz čtením knížky Pohádka o zvířátkách, v rámci akce "Celé Česko čte dětem ". Potom si všichni pochutnali na slavnostním dortu...       

Prostory knihovny budou využívány jako v minulosti, mění se jen půjčovní den (dříve středa - nyní pondělí). Opakujeme - knihy se budou půjčovat vždy v ponděií od 14. do 18. hodin.